Лікування демодекозу

Хвороби шкіри можуть сильно зіпсувати зовнішній вигляд і в підсумку знизити якість життя. Незвичайні прищі на обличчі бувають наслідком різних причин, однією з яких може стати підшкірний кліщ або демодекоз – заразне захворювання, яке викликається паразитичним кліщем демодекс. Кліщ являє собою мікроскопічне червоподібне істота, напівпрозоре, довжиною 0,2-0,5 мм Неозброєним оком розгледіти його неможливо, виявляється тільки за допомогою мікроскопа.

Паразитує в шкірних покривах людини і ссавців, селиться у волосяних фолікулах, протоках сальних, в протоках мейбоміевих залоз. У людини виявлено два види кліща, що відрізняються один від одного за розміром – Demodex folliculorum і Demodex brevis. Кліщ найчастіше проявляє себе на шкірі обличчя, на століттях і вухах.

Будучи паразитом, кліщ не в змозі жити самостійно. Йому необхідний носій, який забезпечить їжу і захист. Кліщ харчується виділеннями сальних залоз, жировими компонентами косметики, клітинами волосяних фолікулів. Життєдіяльність паразита здатна наносити не тільки косметичний шкоду, але і викликати запалення та подразнення шкіри.

Вважається, що близько 90% населення в тій чи іншій мірі є носіями демодекса. Однак кліщ може роками сидіти в шкірі і нічим себе не видавати, і лише при збігу деяких факторів відбувається розвиток хвороби.

Причини виникнення хвороби

Симптоми демодекозу

Свербіж. Найчастіше з-за активної життєдіяльності кліщів шкіра починає свербіти, але іноді цього симптому може не бути.

Почервоніння. Через розмноження демодексов шкіра запалюється, починає лущитися, набуває нездоровий сірий колір і горбистість.

Вугри і розширені пори. Підшкірні кліщі на обличчі можуть викликати закупорку сальних залоз, запалення і виникнення вугрової висипки. Шкіра починає виробляти більше шкірного жиру, але від цього процес тільки посилюється. Гнійнички прориваються, з’являються ранки, виникає ймовірність приєднання інфекції.

Набряклість і почервоніння повік, свербіж та відчуття піску в очах. Часті ячмені на століттях, слипающиеся вії, специфічне лущення століття і надбрівних дуг. При демодекозі шкіра на повіках лущиться навколо війок, утворюючи некрасиві лусочки.

Випадання волосся і вій. Харчуючись клітинами волосяних фолікулів, кліщі сприяють загибелі цибулини і випадання волосся.

Діагностика

Захворювання діагностується на підставі даних огляду і скарг пацієнта, але остаточний діагноз ставиться після проведення дослідження зіскрібка шкірних виділень під мікроскопом. Аналіз не складний, виконується швидко – при наявності необхідного обладнання його можна провести прямо в кабінеті дерматолога.

Лікування підшкірного кліща на обличчі

Якщо не лікувати демодекоз, можливо прогресування хвороби – шкіра на обличчі стане набрякла, нездорового сіруватого кольору, з розширеними капілярами, горбами і вузликами. Одне з найбільш неприємних наслідків – ринофіма. Це розростання шкіри на носі, що робить його безформним і схожим на сливу.

Підшкірний кліщ на обличчі: причини, симптоми, лікування

Лікування демодекозу завжди комплексне, досить довгий, займає зазвичай 1,5-3 місяці. Курс лікування становить лікар, без призначення препарати приймати не рекомендується – це може не дати належного ефекту і навіть ще більше зіпсувати шкіру.

Потрібна безкоштовна консульнація?

Написати